Aktualności

Nasze kluby w czasach pandemii - MUKP DĄBROWA GÓRNICZA

2/06/2020 23:15

MUKP Dąbrowa Górnicza to klub z wieloletnią tradycją. Funkcjonuje obecnie jako najprężniej działający w Dąbrowie Górniczej ośrodek szkolący dzieci i młodzież z terenów naszego miasta i okolic. Fundamentalnym, długofalowym celem sportowym, który stawia sobie  MUKP Dabrowa Górnicza jest stworzenie w Dąbrowie Górniczej profesjonalnego ośrodka szkolącego dzieci i młodzież w dyscyplinie piłka nożna, którego szeregi opuszczać będą w pełni wyszkoleni, by później zasilać struktury klubów w najwyższych klasach rozgrywkowych.


W Naszej Akademii wyznajemy zasadę, że sport to nie tylko zwycięstwa, puchary i dyplomy. Sport, to przede wszystkim styl życia, który pomaga pokonywać przeciwieństwa losu i własne słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, dyscypliny i systematycznej pracy. Poniżej odpowiedzi na pytania, których udzielił nam Pan Wiceprezes Waldemar Kozioł.

 

 

- Ile grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych jest w Waszym klubie?

  Mamy 18 grup dziecięco – młodzieżowych.

 

- Ile treningów w tygodniu organizujecie dla każdej grupy?

  Treningi wznowiliśmy po 11 maja w małych grupach - każda grupa ma po 4  jednostki treningowe w tygodniu.

 

- Ilu zawodników jest łącznie w Waszej Akademii?

  Łącznie jest około 400 osób.

 

- Jakie boiska macie do dyspozycji?

Mamy trzy boiska pełnowymiarowe trawiaste, dwa ze sztuczną nawierzchnią oraz trzy orliki.

 

- Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych?

Trenujemy bez szatni, przed każdym treningiem obowiązkowa dezynfekcja rąk zawodników oraz sprzętu sportowego potrzebnego do treningu.

 

- Czy byliście w stałym kontakcie ze swoimi zawodnikami, co coś się zmieniło podczas pandemii?

Dla wszystkich była to niecodzienna sytuacja – jednak wprowadziliśmy treningi zdalne by podtrzymać formę fizyczną u naszych zawodników. 

 

- W jaki sposób współpracujecie z samorządem gminy?

 Naszą współpracę oceniam bardzo dobrze - dzięki udziałowi finansowemu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza w postaci dotacji, oraz pomocy logistycznej CSiR w Dąbrowie Górniczej poprzez  udostępnienie  obiektów sportowych mamy większe możliwość realizacji celów Naszej Akademii.