Aktualności

CO SŁYCHAĆ W KLUBIE KS MYDLICE DĄBROWA GÓRNICZA?

8/06/2020 16:42

W dzisiejszym artykule kilka informacji o KS Mydlice Dąbrowa Górnicza. Jest to klub szkolący dzieci i młodzież, będący obecnie na fali wznoszącej. Kilka dni temu obchodził swoje szóste urodziny. Mimo dużej konkurencji na terenie Miasta Dąbrowa Górnicza zdołał rozwinąć swoje struktury do 100 młodych zawodników. Choć nazwa wskazuje na dzielnicę Mydlice, to ze względu na rozbudowane struktury, działa już na terenie całego miasta.


Poprzez współpracę z najlepszymi klubami Zagłębia Dąbrowskiego dążymy do zapewnienia najlepszych warunków do rozwoju zgodnie z potencjałem zawodnika i pomagamy w budowie karier młodych piłkarzy. Istnienie naszego klubu podyktowane jest również chęcią wychowania nie tylko najlepszych sportowców, ale przede wszystkim dobrych ludzi. Nasza otwartość na różnego rodzaju inicjatywy, często wychodzące poza sport powoduje, że społeczność KS Mydlice zrzesza ludzi wywodzących się z wielu środowisk, choć zdecydowana większość rzeczywiście mieszka na Mydlicach lub w bliskiej okolicy. Wszystkich łączy miłość do piłki nożnej i tę miłość właśnie zaszczepiamy młodym zawodnikom, z którymi pracujemy każdego dnia tygodnia – mówi Prezes Klubu Rafał Jabłoński.

 

- Ile grup dziecięco-młodzieżowych jest w Waszym klubie?

 Obecnie mamy 7 grup treningowych zrzeszających zawodników z lat 2006-2016

 

- Czy wznowiliście treningi? Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?

Treningi wznowiliśmy 11 maja, na bieżąco reagując na aktualnie występujące obostrzenia. Obecnie każda grupa odbywa minimum trzy jednostki treningowe tygodniowo.

 

- Ilu zawodników jest łącznie w Waszej Akademii?

 Łącznie trenuje u nas około 100 zawodników. Zdecydowana większość wznowiła treningi wraz z I etapem „odmrażania sportu”.

 

- Jakie boiska macie do dyspozycji?

Obecnie do dyspozycji mamy jedno pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz dwa pełnowymiarowe boiska trawiaste.

 

- Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych?

Ze względu na brak możliwości korzystania z szatni, wszyscy zawodnicy przyjeżdżają przebrani, gotowi do treningu. Wchodząc na teren obiektu sportowego zawodnicy zostają poddani dezynfekcji rąk, odkażamy również sprzęt treningowy.

 

- Co zmieniło się w Waszym klubie w zw. z pandemią? Jak spędzaliście ten czas? Czy byliście w stałym kontakcie ze swoimi zawodnikami?

Konieczność zawieszenia treningów i pozostania w domach wymusiła na nas podjęcie nadzwyczajnych środków, które pozwolą być w stałym kontakcie z zawodnikami. Trenerzy poszczególnych grup uruchomili zajęcia w formie online, a wszyscy zawodnicy otrzymali indywidualne konspekty treningowe do wykonywania pracy w domu. Postanowiliśmy również umilić naszym podopiecznym i sympatykom klubu czas, organizując turniej w grę FIFA20.

Czas spędzony w domu umożliwił nam także skoncentrowanie się na nowych projektach, które mogliśmy w spokoju dopracować i dziś ukazują one światło dzienne. Przykładami niech będą: konkurs na motto klubu oraz internetowy sklep kibica KS Mydlice, który właśnie został otwarty.

 

- W jaki sposób współpracujecie z samorządem gminy, czy władze samorządowe Wam pomagają?

Władze samorządowe bardzo pomagają w naszych codziennych działaniach, głównie poprzez wsparcie dotacyjne. W czasie pandemii również wykazują się dużą empatią, umożliwiając nam realizację zadań publicznych bez większych przeszkód. Duża w tym zasługa Centrum Sportu i Rekreacji, który udostępnił nam swoje obiekty. Należą im się za to ogromne wyrazy wdzięczności.