Aktualności

100-LECIE GÓRNIKA PIASKI I LAST DANCE "POPKA" I "ZŁOTEGO"

16/06/2024 08:28

200 lat Górniku!


200 lat Górniku!

Klub Górnik Piaski obchodzi swoje setne urodziny. Uroczystości urodzinowe zaczęły się już w piątek, od spotkania pokoleń w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Więcej o tym wydarzeniu wraz ze zdjęciami można przeczytać tutaj - kliknij

Oto plan sobotnich obchodów:

Sobota zaczęła się od turnieju piłki nożnej "Piłkarskie Fedrowanie" roczników 2017 i 2018.

Potem oglądaliśmy mecz sosnowieckiej B klasy między rezerwą Górnika Piaski, a rezerwą RKS-u Dąbrowa Górnicza. W meczu tym, z zieloną murawą pożegnały się Ikony Górników Łukasz Stępień i Marcin Pieniążek. Oboje przed meczem dostali pamiątkowe upominki od działaczy klubu, a w przerwie pożegnali się z kibicami, którzy w piękny sposób pożegnali swoich pupili (jak zawsze o super oprawę zadbali kibice z SEKCJI PIASKI - brawo!). Zanim Panowie zeszli z murawy, to oboje zaznaczyli swój udział strzelając efektowne bramki. Z kronikarskiego obowiązku napiszemy, że mecz wygrali gospodarze 8:1.

Po spotkaniu, na boisku zaczęły "rządzić" już dzieciaki, a że było ich święto, to na boisku było "Piłkarskie Miasteczko" i dmuchańce. Zabawa była przednia i uśmiech dzieciaków był bezcenny! Równocześnie odbywał się "Piknik Rodzinny". Dostępna była strefa gastronomiczna, można było również zaopatrzyć się w okolicznościowe pamiątki, które są dostępne jeszcze w klubie i do których kupna zachęcamy wszystkich kibiców i kolekcjonerów.

Obchody zakończył mecz pokazowy Górnika Piaski i Przyjaciół z Oldboyami. Zabawa była przednia i mogliśmy oglądać wiele znajomych twarzy.

 

Z okazji 100-lecia klubu, składamy jak najlepsze życzenia całej Społeczności Górników. Życzymy wytrwania w tym, co robicie i spełnienia kolejnych celów, które już powoli są  w realizacji!

 

 

źródło: własne, lokalnapilka.pl, ŚlZPN

foto: lokalnapilka.pl, Górnik Piaski Facebook