A SOS: NIWY I ŁAGISZA Z AWANSEM DO OKRĘGÓWKI

21/06/2024 00:08

Niwy wygrały i awansowały, Łagisza przegrała i... też awansowała...

5:0 SKS Łagisza

Tak naprawdę, obie ekipy przed gwizdkiem już wiedziały, że awansują do ligi okręgowej. Kwestią było tylko, kto zostanie - po rozegraniu wszystkich meczów - mistrzem sosnowieckiej Serie A. Mecz wygrali gospodarze 5:0 i t0 oni zajęli pierwsze miejsce.

Jeśli chodzi o samo spotkanie, to ktoś kto zobaczy wynik pomyśli, że po Łagiszy przejechał się czołg o nazwie Brudzowice. Nieprawda... Początek należał do gości, którzy trafiają w słupek i poprzeczkę. Przewaga trwa do bramki..., ale dla gospodarzy! W 32 minucie z bliska do bramki trafia Filip Bogacki. W 43 minucie główką na 2:0 podwyższa Bogacki. Zaskoczeni takim obrotem sprawy, piłkarze SKS-u schodzą na przerwę. Gospodarze robią to samo, ale w radosnych nastrojach.

Druga połowa podobna do pierwszej. Goście obijają słupek i poprzeczkę, a gospodarze... strzelają trzy bramki! W 54 minucie, sytuację sam na sam z Poradą wykorzystuje Oliwier Maślanka. Na 4:0, strzałem z bliska podwyższa ponownie Bogacki (60 min.). Mecz zamyka w 80 minucie  Kacper Baran, który zdobywa piątą bramkę.

Obu klubom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w lidze okręgowej!

Niwy Brudzowice - SKS Łagisza   0:5 (0:2)