Aktualności

POWITANIE LATA Z OBCHODAMI 75-LECIA PRZEMSZY OKRADZIONÓW

30/06/2024 08:34

Tradycyjny festyn „Powitania Lata” tym razem w Okradzionowie miał wyjątkowy charakter. Został bowiem wpisany do scenariusza obchodów jubileuszu 75-lecia tamtejszej Przemszy.


Na początku było jednak oficjalnie. W imieniu licznie zgromadzonych władz samorządowych Dąbrowy Górniczej na mini scenie rozłożonej na okradzionowskim boisku wystąpił Prezydent Miasta Marcin Bazylak, który objął to wydarzenie Honorowym Patronatem.

- Z okazji 75-lecia klubu serdecznie gratuluję wam, że oprócz tego, że macie tutaj zawodników grających w piłkę to tworzycie naprawdę bardzo fajną atmosferę dla całej lokalnej społeczności nie tylko tej dzielnicy naszego miasta, ale także wszystkich jego mieszkańców – stwierdził Marcin Bazylak wręczając Prezesowi Jubilata pamiątkowe zdjęcie piłkarskiej rodziny z Okradzionowa w jej domu, czyli na stadionie.

Natomiast członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba wyróżnił najbardziej zasłużonych działaczy Przemszy. Zaczął od pamiątkowego grawertonu z gratulacjami i życzeniami od Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli, przekazanego na ręce Prezesa UKS Przemsza Okradzionów Janusza Dyszkowskiego. On także odebrał symboliczny czek na kwotę 750 złotych na zakup sprzętu i worek z piłkami.

Następnie Odznakami Honorowymi Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali: Marcin Dudek, Mateusz Kobryn, Dawid Leśniak, Grzegorz Tomczyk i Piotr Tomczyk – Brązowymi; Ryszard Cembrzyński i Janusz Dyszkowski – Srebrnymi oraz Krystian Dukat, Mariusz Fujarski, Robert Kowalik, Paweł Słabisz, Marcin Szczepowski, Stanisław Szrek i Zbigniew Tomczyk. A Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznane zostały Maciejowi Wójtowiczowi – Brązowa i Adamowi Klimczykowi – Złota.

Nie mogło też zabraknąć jubileuszowego pucharu od Podokręgu Sosnowiec, którego prezydium na scenie obok Józefa Grząby reprezentował również Janusz Półtorak.

Więcej zdjęć z jubileuszu można oglądać TUTAJ☚  

A kiedy już przebrzmiały echa uroczystych fanfar towarzyszących wręczeniu odznaczeń i nagród oraz upominków zaprzyjaźnionych klubów na czele z AKS 1917 Niwka Sosnowiec oraz stowarzyszeń regionalnych z Kołem Gospodyń Wiejskich z Okradzionowa i Rud przyszedł czas znakomitej zabawy, w której każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie! Były gry i konkurencje sprawnościowe dla dzieci, zamki dmuchane, malowanie buziek i występy artystyczne dzieci z SP 28 w Okradzionowie w rytm dźwięków muzyki.

Nic więc dziwnego, że piłkarska społeczność Okradzionowa z radością świętowała jubileusz i z dużymi nadziejami, rozbudzonymi przez niepokonanych wiosną seniorów, którzy w klasie A w 13 meczach 11-krotnie wygrali i 2 razy zremisowali, z optymizmem patrzy w przyszłość.

Więcej zdjęć z jubileuszu można oglądać TUTAJ☚